NEKILNOJAMOJO TURTO BROKERIAI

Greitas NT pardavimas už rinkos kainą !

Apie NT pardavimą

      Svarstote artimiausiu metu parduoti savo nekilnojamą turtą, štai keletas patarimų Jums, kaip tai padaryti. Nekilnojamo turto (toliau – NT) pardavimas rimtas sprendimas susijęs su Jūsų šeimos finansais, o finansai sritis į kurią reikia žiūrėti pakankamai rimtai ir atsakingai.   

Pirmas žingsnis nusprendus parduoti nekilnojamąjį turtą būtų nusistatyti jo rinkos kainą. Nekilnojamo turto kainą galima nustatyti keliais būdais:

1.     Išanalizuoti nekilnojamojo turto rinką. Vienas iš būdų tai padaryti - peržiūrėti parduodamo analogiško nekilnojamo turto skelbimus, atsižvelgiant į Jūsų norimo parduoti NT kriterijus. Sakykime Jūs norite parduoti savo butą, tuomet atlikdami rinkos analizę peržiūrėkite šios dienos pasiūlymus populiariausiuose nekilnojamojo turto pardavimo internetiniuose portaluose, pasirinkdami paieškoje tą patį miestą, rajoną, namo statybos metus, kambarių skaičių, aukštą. Daugeliu atveju peržvelgus šios dienos pasiūlymus galima susidaryti bendrą vaizdą apie Jūsų norimo parduoti NT kainą. Atlikdami analizę taip pat atkreipkite dėmesį į parduodamų butų įrengimo lygį, palyginkite su savo buto įrengimu. Lygiai tokiu pačiu principu galima atlikti pirminę analizę ir norimam parduoti namui ar sklypui.

2.     Kitas būdas nusistatyti savo NT kainą yra kreiptis į nekilnojamojo turto pardavėjus – brokerius. Nekilnojamojo turto brokeriai dirbantys ne vienerius metus pakankamai tiksliai ir greitai įvertins Jūsų NT, nustatys jo kainą. Nekilnojamojo turto brokeriai turi didesnes galimybes nustatyti tikslią Jūsų NT rinkos kainą, remdamiesi savo žiniomis bei registro centro pardavimų statistika. Šią paslaugą nemokamai siūlo ir Vilniaus brokerių komanda. Susisiekite su mumis ir 24 valandų bėgyje gaukite preliminarų Jūsų NT vertinimą.

Sekantis žingsnis būtu Jūsų NT paruošimas pardavimui. Jei jau kalbame apie butą, prieš pradedant pardavinėti reikėtu nuspręsti ar papildomai investuoti į jį norit gauti rinkos, o gal net aukštesnę kainą, ar pardavinėti tokį koks šiuo metu yra. Šioje vietoje Jums gali patarti ir nekilnojamojo turto brokeris arba sprendimą galite priimti patys. Kartais papildomos nedidelės investicijos į Jūsų NT gali pakelti jo vertę arba atvirkščiai, investuoti pinigai neatsipirks. Kaip pavyzdys būtų sienų perdažymas, atnaujinant jų spalvą, tai gali suteikti Jūsų norimam parduoti butui naujumo, šviežumo efektą, kas duos papildomą emociją potencialiam pirkėjui. Tačiau gali būti ir atvirkščiai - pirkėjas norės visai kitos spalvos, ir jam teks iš naujo perdažyti sienas dar kartą. Jei kalbėtume apie namų valdos sklypą, tai sklypas visada patraukliau atrodys kai jis nulygintas, nušienautas, kuoliukais aiškiai pažymėtos jo ribos – tokius darbus tikrai patartina padaryti prieš pradedant sklypo pardavimą.

Parduodamo nekilnojamojo turto vaizdinė medžiaga ir aprašymas. Kadangi šiandien 99 proc. nekilnojamojo turto pardavimų skelbimų yra internete, taigi ir Jums teks pasitelkti šią reklamos priemonę norint parduoti savo turimą NT. Norint paskelbti savo norima parduoti nekilnojama turtą reikia pasiruošti vaizdinę medžiagą bei aprašymą. Padarykite savo parduodamo objekto nuotraukų. Pasistenkite, kad nuotraukos būtų išsamios ir patrauklios potencialiam pirkėjui. Taip pat daugelis nekilnojamo turto pardavimo portalų jau siūlo ir objekto video pateikimo galimybe, pasinaudokite ir ja. Keliant skelbimą Jums taip pat teks nurodyti parduodamo NT registro duomenis, tokius kaip buto/sklypo plotas, namo statybos metai, kambarių skaičius, įrengimas ir pan. Nepamirškite ir savo parduodamo objekto aprašymo! Dažnai tenka matyti labai siaurus objektų aprašymus, pasistenkite papasakoti apie savo nekilnojama turtą kuo daugiau, įvardinkite jo privalumus ir ypatybes.

Apžiūros. Štai ir susilaukėte Jūsų parduodamo NT susidomėjimo. Prieš pasikviečiant potencialius pirkėjus pas save į svečius nepamirškite, apsitvarkyti, išvėdinti namo/buto. Atvykus klientams, leiskite jiems patiems ramiai viską apžiūrėti, nesistenkite daug kalbėti, nes tai trukdys jiems susikaupti, jei užduos klausimus - atsakykite. Apžiūrai einant į pabaigą paminėkite Jūsų parduodamo NT privalumus.

Rezervacija. Atsiradus pirkėjui ir suderėjus pardavimo kainą, patartina pasirašyti rezervacijos ar preliminarią NT pardavimo sutartį. Ji padės abiems pusėms užsifiksuoti sutartus dalykus, tokius kaip suderėta kaina, pagrindinės notarinės sutarties pasirašymo, išsikraustymo terminai, paliekami baldai, buitinė technika ir pan. Tačiau prieš pasirašant rezervacijos sutartį reikia įsitikinti ar pirkėjai yra pajėgūs sumokėti suderėtą kainą. Jei perkama savomis lėšomis tai klausimų nėra, bet jei iš banko kredito, reikėtų pasitikslinti ar Jūsų parduodamas nekilnojamas turtas bus tiek įvertintas vertintojų. Todėl patartina atlikti preliminarų objekto vertinimą. Rezervacijos ar preliminarios sutarties vienas pagrindinių dalykų – avansas. Dažniausiai avansas yra imamas apie 5 proc. nuo parduodamo NT sutartos kainos, nors gali būti ir didesnis ar mažesnis, viskas yra derybų klausimas. Taip pat patartina aptarti, kas apmokės notaro paslaugas. Pagal LR Civilinį kodeksą jei nėra aptarta, kas mokės už notarines paslaugas išankstinėse sutartyse, paslaugas apmoka – pirkėjas.

Notaras. Notarui ruošti sutarčiai reikia pateikti: savo ir sutuoktinio asmens duomenis, banko sąskaitos numerį, parduodamo NT įsigijimo pagrindus (Pirkimo/paveldėjimo dokumentus pagal, kuriuos Jūs įsigijote/paveldėjote parduodamą NT), pažymas iš tinklų (ESO), kad nesate skolingi. Jei namas, kuriame yra butas turi bendrija, tuomet bendrijos pirmininko pažymą, kad neturite skolų bendrijai, tas pats ir su gyvenamuoju namu – reikalinga bendrijos pirmininko pažyma (jei bendrijos nėra, tuomet bendrovės aptarnaujančios namą pažyma apie skolų neturėjimą). Teismo leidimas parduoti NT (jei turite nepilnamečių vaikų ir neturite savo vardu registruoto kito gyvenamojo NT). Jei parduodate namą ar sklypą, notarui reikia pateikti ir sklypo planą su Registro centro žyma. Taip pat į sandorį nepamirškite atsinešti ir buto/namo/sklypo kadastrinę bylutę, kurią reikės perduoti pirkėjams. Jei pirkėjai perka Jūsų nekilnojamąjį turtą su banko paskola, jie turės pateikti notarui kredito įstaigos, kurioje finansuojasi garantinį raštą apie gaunamą kreditą.

Nekilnojamojo turto perdavimas. NT perdavimo pirkėjams data būna numatyta notarinėje sutartyje. Perduodami parduotą NT pasirašykite Perdavimo-priėmimo aktą, kuriame pažymėkite, ką perduodate (butą/namą, raktus, garažo pultelius ir t.t.), ką paliekate (baldus, buitinę techniką), nurašykite elektros, dujų skaitliukų parodymus, paprašykite pirkėjų, kad pažymėtu jog perduodamam objektui pastabų neturi, o jei turi nurodytu jas.

Jei kilo papildomų klausimų, kreipkitės nemokamos konsultacijos tel. 8 610 32838

NT brokeris Gediminas Šakys   

Vilniaus Brokeriai - Nekilnojamojo turto pardavimas Vilniuje NT brokeris Gediminas Šakys
 
 
 
Paskambinkite
Apie